Informace ohledně opatření proti šíření koronaviru

PODROBNÉ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE OMEZENÍ PROVOZU NA ZÁKLADĚ NAŘÍZENÍ VLÁDY

Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

23. 09. 2010Tisková zpráva

Budoucí malý Opel se bude vyrábět v německém Eisenachu

Automobilka Opel připravuje zcela nový malý model, posazený ještě pod řadu Corsa. Podle aktuální informace z vedení automobilky se nový „mini“ Opel bude vyrábět v durynském Eisenachu na východě Německa.


Továrna Opel v Eisenachu

„Jde o další významný moment naší pečlivě naplánované růstové strategie,“ říká Nick Reilly, generální ředitel automobilky Opel. „Investicí 90 milionů EUR do továrny v Eisenachu tento závod výrazně posílí svoji pozici v síti našich evropských automobilových provozů. A my budeme moci našim zákazníkům nabídnout zcela nový model s velmi výrazným designem a vybavený skutečně inovativními technologiemi.“

Opel se při přípravě nového malého modelu soustředil na flexibilitu výroby v Eisenachu, takže novinka se efektivně zařadí do stávající výrobní linky. A - samozřejmě – investice a rozšíření výroby zajistí továrně v Eisenechu pracovní místa pro příští léta.

Vysoce stylový a úsporný připravovaný Opel míří do segmentu pod segment oblíbené Corsy. Novinka z Eisenachu má zacíleno na zájemce o kompaktní malý automobil s nízkou spotřebou, určený především do městského provozu, kteří ale nehodlají dělat kompromisy v otázkách designu, pohodlí, bezpečnosti či vyspělosti technologií. Rozběh sériové výroby je naplánovaný na rok 2013. Opel nevylučuje, že později by se nové „mini“ mohlo objevit i jako elektromobil.

„Tato novinka je důležitou součástí naší růstové strategie,“ říká Nick Reilly. „Spolu s dalšími novinkami, jako je například blížící se elektromobil Ampera, sportovní kupé nebo malé SUV chceme výrazně rozšířit naše budoucí produktové portfolio a nabídnout zákazníkům ještě lepší možnost volby i z dalších segmentů.“

Závod Opelu v Eisenachu je jedním z nejmodernějších provozů svého druhu v celosvětovém měřítku. Vyniká především konceptem „štíhlé výroby“, efektivitou, kvalitou produkce, ekologickou přijatelností a tlakem na bezpečnost a ochranu zaměstnanců. Opel je v Eisenachu přítomný od roku 1990, kdy byl založen společný podnik s Automobilwerke Eisenach (AWE) – nová továrna byla částečně otevřena v září roku 1992. Doposud Opel do továrny investoval asi 1,5 miliardy EUR. Opel v Eisenachu zaměstnává asi 1600 pracovníků, z nich většina se podílí na výrobě třídveřových modelů Corsa.

Výroba malého Opelu v Eisenachu bude mít velmi pozitivní efekt i na výrobní závod ve španělské Zaragoze, protože po zavedení „mini“ v Eisenachu se v Zaragoze zvýší produkce modelů Corsa. V konečném součtu budou oba závody schopné vyrábět větší množství automobilů než v současnosti.

Rozhodnutí o zavedení malého modelu je už třetí výraznou investicí automobilky Opel, oznámenou během uplynulých sedmi dnů: 15. září Opel informoval o výrazném posílení produkce v továrně v Kaiserslauternu, se kterou se počítá jako s důležitým centrem výroby komponentů a motorů. A 21. září Opel oznámil investici 500 milionů EUR do motorárny v maďarském Szentgotthardu. Tam bude zavedena výroba třech zcela nových řad motorů plnících emisní normu Euro 6, přičemž i zážehové verze budou vybaveny technologií přímého vstřikování paliva do válců.