Informace ohledně opatření proti šíření koronaviru

PODROBNÉ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE OMEZENÍ PROVOZU NA ZÁKLADĚ NAŘÍZENÍ VLÁDY

Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

02. 11. 2010Tisková zpráva

Opel Meriva sklízí uznání novinářů – je ve finále evropské ankety Car of the Year 2011 i mezi pěticí finalistů české ankety Auto roku 2011 v ČR KMN

Opel má svůj model již potřetí za sebou mezi finalisty prestižní evropské ankety Automobil roku (Car of the Year) – po Insignii, která vybojovala titul Automobil roku 2009, a Astře, která volni obsadila třetí místo, je to tentokrát nový model Meriva, který se probojoval do finále ankety Car of the Year 2011 (COTY).


„Zákazníci i odborná veřejnost, tedy především novináři, registrují, že Opel přichází s velmi kvalitními vozy, které se chlubí inovativními technologiemi a skvělým designem. A postup Merivy do finále COTY to jen potvrzuje,“ říká Alain Visser, vicepresident automobilky Opel odpovědný za prodej, marketing a poprodejní služby.

Finálovou skupinu sedmi favoritů na titul COTY 2011 vybíralo ze 41 kandidátů celkem 59 předních motoristických publicistů ze 23 evropských zemí. Vítěz bude oznámen 29. listopadu.

V ČR o finalistech novinářské ankety Auto roku 2011 v ČR Klubu motoristických novinářů (KMN) rozhodovalo 39 publicistů, kteří vybírali ze 38 nominovaných novinek – a Meriva se rovněž probojovala do finálové pětice!

Opel vybojoval titul evropského Automobilu roku již třikrát: V roce 1985 s modelem Kadett druhé generace, potom v roce 1987 s Omegou a zatím naposledy v roce 2009 s nastupující Insignií.

Nový Opel Meriva nese zřetelné rysy nového designerského jazyka značky Opel, který spojuje sochařské umění s německou precizností. Vysoce flexibilní model vyniká i příkladnou ergonomií – Meriva se stala vůbec prvním automobilem, který jako celek získal certifikát nezávislé komory německých ergonomů a lékařů-specialistů AGR (Aktion Gesunder Rücken ). K nejzajímavějším prvkům Merivy patří vedle jejich protisměrně se otvírajících dveří např. posuvná sedadla FlexSpace nebo integrovaný záďový nosič jízdních kol FlexFix.

Nový Opel Meriva – podrobné informace