Informace ohledně opatření proti šíření koronaviru

PODROBNÉ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE OMEZENÍ PROVOZU NA ZÁKLADĚ NAŘÍZENÍ VLÁDY

Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

26. 11. 2010Tisková zpráva

Modernizovaný Opel Antara kombinuje terénní schopnosti s městským šarmem

Modernizovaný Opel Antara spojuje schopnosti jízdy v terénu a městský šarm s vysokou funkčností a mimořádnou úrovní bezpečnosti. Díky výkonnějším motorům, vylepšenému designu a vyššímu komfortu interiéru se Antara stává novým konkurentem v rostoucím segmentu SUV automobilů. Modernizovaná Antara se na tuzemském trhu objeví v březnu příštího roku.


Modernizovaný Opel Antara
Pozměněný design modernizovaného modelu Opel Antara umocňuje sportovně-elegantní vzhled

Nejnovějším přírůstkem do nabídky motorů je nově vyvinutý čtyřválcový turbodiesel 2.2 CDTI, který se vyrábí ve dvou výkonových modifikacích. Základní verze o výkonu 120 kW (163 k) poskytuje o 26 kW (36 k) vyšší výkon než předchozí agregát. Silnější verze dosahuje výkonu 135 kW (184 k), což je o 25 kW (34 k) více než doposud.

Antary s motorem o výkonu 120 kW (163 k) jsou k dispozici buď s pohonem pouze předních kol, nebo s pohonem všech čtyř kol, a to jak s manuální, tak se šestistupňovou automatickou převodovkou. Silnější motor o výkonu 135 kW (184 k) může být propojený rovněž s manuální, nebo automatickou převodovkou, standardně se dodává pouze v kombinaci s pohonem všech čtyř kol.

Vyšší výkon má nyní i zážehový motor – čtyřválec o objemu 2,4 l nyní disponuje 125 kW (170 k), což je o 22 kW (30 k) více než doposud. Také tento agregát se dodává do modelů s pohonem předních, nebo všech čtyř kol a s manuální, nebo samočinnou převodovkou. Modernizovaný zážehový motor je vybaven variabilním časováním sacích i výfukových ventilů, což optimalizuje průběh výkonu a točivého momentu a zároveň snižuje i spotřebu paliva a emise.

Přepracovaný podvozek s nově vyladěným odpružením propůjčuje modelu Opel Antara výbornou agilitu a zaručuje vysoký cestovní komfort.

Výrazný vzhled s novou „tváří“

Modernizovaný Opel Antara samozřejmě upoutá i svým osvěženým designem. Nová maska chladiče s výrazným logem jej okamžitě identifikuje jako aktuální model značky Opel. Přední světlomety do mlhy s chromovanými rámečky a pozměněný přední nárazník, zvyšující ochranu chodců při eventuální kolizi, dodávají vozu harmonický vzhled a osobitost. Modifikovaná koncová skupinová světla a 19-palcové disky kol z lehké slitiny akcentují robustný image vozu.

Nová středová konzole s větším počtem odkládacích schránek dodává interiéru elegantní a sportovní vzhled, který dále umocňují i nové materiály a barvy.

Opel vylepšil i bezpečnostní a komfortní prvky modelu Antara. Do standardní výbavy patří např. elektrická parkovací brzda, asistenční systém pro rozjezdy do svahu HSA (Hill Start Assist) nebo indikátor optimálního momentu pro přeřazení, který přispívá k hospodárnému provozu.