Informace ohledně opatření proti šíření koronaviru

PODROBNÉ INFORMACE TÝKAJÍCÍ SE OMEZENÍ PROVOZU NA ZÁKLADĚ NAŘÍZENÍ VLÁDY

Tiskové zprávy Opel

Tiskové zprávy Opel

11. 10. 2012Tisková zpráva

Opel Astra Sports Tourer podruhé za sebou vyhrává kategorii „Benefit“ v anketě Fleet Awards

Astra Sports Tourer je opět králem svého segmentu referentských automobilů – to je výsledek letošního ročníku celostátní ankety Fleet Awards, největší specializované ankety zaměřené na správu vozových parků a firemní automobily, vyhlašované vydavatelstvím Club 91 (tituly: FLEET firemní automobily, Pneu revue, AutoBusiness, Truck&Business).
Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel, s trofejí Fleet Award pro Astru Sports Tourer

„Astra Sports Tourer zvítězila v kategorii „Benefit“, v níž se hodnotí referentské vozy nižší střední třídy, které kromě firemní mobility představují i motivační aspekt pro pracovníky nižších manažerských funkcí,“ vysvětluje Martin Mensa, ředitel vydavatelství Club 91. „Astra ST obhájila své loňské prvenství, což rozhodně není příliš běžné a svědčí o tom, že má opravdu co nabídnout.“

O titulu rozhoduje více než stočlenná porota, složená z manažerů pohybujících se v oblasti správy vozových parků, vrcholných manažerů firem, majitelů, společníků atp. „Astra Sports Tourer se profiluje jako velmi atraktivní vůz, mířící v mnoha ohledech nad hranice svého segmentu. Už druhý titul Astry v mimořádně konkurenční anketě Fleet Awards, kde rozhoduje tak pestrá směs odborníků spjatých s firemními flotilami, samozřejmě vnímáme jako potvrzení kvalit našeho modelu,“ komentuje vítězství Astry Sports Tourer Pavel Šilha, generální ředitel českého a slovenského zastoupení automobilky Opel.

Třetí v prodejích Evropě, první v kvalitě a spolehlivosti

Opel Astra je třetím nejprodávanějším modelem Evropy (a druhým v Německu) v rámci nejsilnějšího segmentu osobních automobilů, na který připadá přibližně čtvrtina celkového evropského trhu.

Zákazníci evidentně slyší nejenom na atraktivní design Astry, ale oceňují i kvalitu a spolehlivost těchto modelů, kterou prokázal např. i tradiční průzkum technického stavu ojetých vozů „DEKRA Mängelreport 2012“ renomované německé zkušební agentury DEKRA: Astra docílila nejlepšího výsledku ze všech testovaných automobilů v kategorii individuálně hodnocených modelů a byla vyhodnocena jako automobil s nejmenším počtem poruch. O tom, že špičkové hodnocení Astry není náhodným úspěchem, ale jde o výsledek systematického tlaku automobilky Opel na kvalitu, svědčí především fakt, že v uplynulých dvou ročnících se v ostře sledovaném žebříčku DEKRA na prvních místech umístily modely Opel Corsa a Opel Insignia.

Omlazený bestseller

Celá modelová řada Astra prošla před několika týdny modernizací, v jejímž rámci se představila zcela nová karosářská verze sedan a v nabídce se objevily také nové motory a nejmodernější asistenční systémy. S novým čtyřdveřovým sedanem, základním pětidveřovým hatchbackem, pětidveřovým kombi Sports Tourer, třídveřovým kupé GTC a vysoce výkonnou verzí OPC je nyní modelová řada Astra kompletní.

Na samém začátku roku 2013 vyjede Astra s nejvýkonnějším vznětovým motorem 2.0 BiTurbo CDTI/143 kW (195 k) s mimořádně působivým točivým momentem až 400 Nm. Nový motor BiTurbo bude k dispozici pro pětidveřové hatchbacky, kombi Sports Tourer i kupé GTC.

Opel vylepšil také populární zážehový čtyřválec 1.4 Turbo o výkonu 103 kW/140 k – ten dostal funkci „overboost“, která krátkodobě zvyšuje maximální točivý moment o 10 procent, což je velmi užitečné například při předjíždění.

Škála motorů pro modelovou řadu Astra tedy sahá od nejhospodárnějších agregátů 1.3 CDTI/70 kW a 1.7 CDTI ecoFLEX s výkony 81 kW/110 k a 96 kW/130 k (emise CO2 pouze 99 g/km, spotřeba 3,7 l/100 km) až po nejsilnější vznětový motor 2.0 BiTurbo CDTI o výkonu 143 kW/195 k. Na samém vrcholu stojí historicky nejvýkonnější model řady Astra: Astra OPC s přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 206 kW/280 k. Spolu s novým přeplňovaným čtyřválcem 1.4 LPG o výkonu 103 kW/140 k na LPG patří škála pohonných jednotek pro řadu Astra k nejširší v celém segmentu kompaktních vozů. A již zanedlouho se pod kapotami Aster objeví i zážehové motory nové generace SIDI (Spark Ignition Direct Injection) ECOTEC o objemu 1,6 l, které kombinují přímé vstřikování benzinu do válců a přeplňování turbodmychadlem, díky čemuž vynikají výkony i hospodárností.

Ceny modelu Opel Astra začínají už na 299 900 Kč (Astra Essentia 1.4/74 kW).